Zdravotní masáže Praha

Praha a okolí
+420 721 926 518

Zdravotní masáže

Poskytuji různé druhy zdravotních masáží, které pozitivně ovlivní Váš pohybový aparát. V rámci zdravotních masáží mne vyhledávají především klienti, které trápí ztuhlé svalstvo, které často způsobuje bolesti šíje, zad, ale i jiných partií, či cítí obtížné, či omezené rozsahy pohybů. To vše je možné vyřešit vhodně zvolenou zdravotní masáží. Zdravotní masáže si lze i dopřát jaké prevenci těchto zdravotních problémů.

V tomto smyslu poskytuji tyto druhy zdravotních masáží:

Klasická zdravotní masáž

Jedná se o masáž, která je zaměřená především na svaly, šlachy a úpony, které způsobují, či by mohly brzy způsobovat zdravotní problémy. Tuto masáž zpravidla doplňuji vhodnými technikami, které uvolnění Vašeho svalstva ještě více podpoří (masáží baňky, PIR, tejpy, apod...) Při dlouhodobější spolupráci Vás také postupně naučím správnou techniku strečinku, díky kterému si můžete v případě potřeby účinně pomoci i sami.

Terapeutická masáž

Jedná se o velmi účinnou techniku pro odstranění spoušťových bodů, které často způsobují nepříjemné bolesti v místech, kde se nachází, ale i jinde (tkz. přenesená bolest). Při tomto ošetření tyto místa najdeme a uvolníme a tím se zpravidla uvolní celá problematická část a bolesti odezní. Tuto techniku rád v rámci zdravotních masáží využívám, protože tělo na ni často reaguje positivně a velmi rychle, účinně a dlouhodobě lze tímto způsobem pomoci. 

Hloubková masáž deep tissue

Hloubková masáž je výborná v tom, že na rozdíl od klasické masáže působí i na hluboké tkáně svalů, fascií a šlach. Nejedná se o klasickou masáž větší silou, což by mohlo být velmi bolestivé, ale využívají se zde speciální hmaty a technika, pomocí které lze docílit velké uvolnění ztuhlého i chronicky ztuhlého svalstva včetně hlubokých vrstev.

Bowenova technika

Jedná se o jemnou techniku měkkých tkání, na kterou zpravidla tělo samo a přirozeně reaguje hojivými a regeneračními procesy. Někdy se jí také říká "brnkací masáž", je to vlastně takové jemné přebrnkávání svalů, které není nepříjemné. Hodí se například pro děti, či klienty, kteří nemají rádi intensivní masáže. Toto je důkaz, že i jemnou technikou se dá účinně pomoci. Účinek tohoto ošetření se zpravidla dostaví po pár hodinách, či druhý den.